Doktoriõppe korraldus
Doktoriõppe nominaalkestus on neli aastat ja õppe maht 240 EAP, mis koosneb doktoriõpingutest mahuga 60 EAP ja doktoritööst mahuga 180 EAP.
Õppekorralduse üldised alused, sh doktorantide atesteerimise nõuded ning doktorikraadi kaitsmise tingimused on kehtestatud õppekorralduse eeskirjaga.
Iga doktorant koostab õppeinfosüsteemis (ÕIS) juhendaja kaasabil doktorandi tegevuskava. Tegevuskavva tuleb esimese semestri alguses sisestada doktoritöö teema ja annotatsioon ning iga õppeaasta lõpus, enne atesteerimist, tegevuskava täitmise aruanne. Tegevuskava täitmist hinnatakse iga õppeaasta lõpus toimuval atesteerimisel.
Kõikidel doktorantidel peab olema loodud konto Eesti Teadusinfosüsteemi ETIS (www.etis.ee). Kindlasti tuleb ETISesse lisada nii ORCID (Open Researcher and Contributor ID, https://orcid.org/signin) kui ka ResearcherID (http://www.researcherid.com/Home.action) identifitseerimise tunnused. Oluline on veenduda, et kõik tulevased publikatsioonid nii Clarivate Analytics Web of Science kui ka Scopus andmebaasides oleks seotud nimetatud identifikaatoritega.
Doktoriõpe lõpeb doktoritöö kaitsmisega. antava doktorikraadi nimetus on filosoofiadoktor (inglise keelne lühend PhD), millele lisatakse sulgudes õppekava või peaeriala nimetus.
Doktoritöödele esitatavad nõuded, nende vormistamise ja avaldamise kord on kehtestatud rektori käskkirjaga. Doktoritöö tuleb vormistada kujundusmallil, mis koos juhenditega on kättesaadavad siseveebis.
Doktoriõppega seotud teated ja õppekorraldust puudutav informatsioon edastatakse õppeinfosüsteemi vahendusel. ÕISi kaudu edastatavaid teateid on võimalik tellida oma e-posti aadressile.